Karneval životinja – koncertna dvorana Mimara

Zagrebačko kazalište lutaka – Palčica
7 ožujka, 2018
Ožujak nam daje znak – Dramska skupina vrtića
21 ožujka, 2018
Zagrebačko kazalište lutaka – Palčica
7 ožujka, 2018
Ožujak nam daje znak – Dramska skupina vrtića
21 ožujka, 2018

Karneval životinja – koncertna dvorana Mimara

U ponedjeljak, 12. ožujka 2018. odgojne skupine Patkice i Ribice prisustvovale su koncertu Karneval životinja.

Karneval životinja francuskog skladatelja Camillea Saint-Saënsa jedno je od najpoznatijih djela ovoga uglednog pripadnika francuske glazbe 19. i početka 20. stoljeća. 14 stavaka prikazuje karaktere različitih životinja od lava i kokoši do labuda. Nadahnuta i duhovita glazba čest je poticaj glazbenim pedagozima da ovim djelom nastoje uspostaviti komunikaciju između glazbe i mladih slušatelja. Stoga je cilj i ovoga koncertnog projekta da upozna djecu dječjih vrtića i učenike osnovnih škola (1-4) s “magijom” klasične glazbe i njenom ulogom u povijesti i društvu.