ŠKOLA KLIZANJA – 14.-18. veljače 2022.g.

SOCIJALNE VJEŠTINE
16 veljače, 2022
UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE BOLESTI COVID-19 VEZANO UZ RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.
28 veljače, 2022
SOCIJALNE VJEŠTINE
16 veljače, 2022
UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE BOLESTI COVID-19 VEZANO UZ RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.
28 veljače, 2022

ŠKOLA KLIZANJA – 14.-18. veljače 2022.g.

Specifičnim programima vježbanja u suvremenim uvjetima života nadomještamo nedovoljno kretanje. Tjelesno vježbanje, igra i kretanje imaju značajnu ulogu u psihofizičkom razvoju, u pripremi i osposobljavanju djece za život i rad.

Na tragu toga, s Medosportom organizirali smo 5-dnevnu Školu klizanja za polaznike našeg kolektiva i poveli ih u nezaboravnu avanturu. Prvo smo učili oblačiti zimsku tj. skijašku opremu. Pa smo se učili vezati pojasom u autobusu – za neke je to bilo prvo iskustvo – vožnja autobusom, vau!

U vožnji smo promatrali geografska obilježja krajolika, vremenske prilike, prometne znakove. Učili smo voditi brigu o osobnim stvarima. Zaboravljale su se rukavice, kape pa i mjesta na kojima smo sjedili. Uzbuđenju nikad kraja.

Prvi koraci na klizaljkama bili su pomalo nesigurni i drhtavi, ali samo prva dva dana. Poslije su to bile već i koreografije uz glazbu. A tek medalja! Smijeh, cika, vika, znoj, žeđ, glad i onaj lijepi zdravi umor.

Nova iskustva su nekoga veselila, nekoga uplašila, a nekoga malo i rastužila. Kao i u životu – padali smo i dizali se. Modrice su izblijedile, ali lijepe uspomene još dugo će ostati u sjećanju. Do neke nove prilike.

 

 

 

 

 

Nikolina Vidović, zdr.voditeljica