ŠKOLA PLIVANJA 8.-12.TRAVNJA 2024.

UPISI U DJEČJI VRTIĆ
9 travnja, 2024
UČITI KAKO UČITI
20 travnja, 2024
UPISI U DJEČJI VRTIĆ
9 travnja, 2024
UČITI KAKO UČITI
20 travnja, 2024

I ove pedagoške godine odveli smo naše predškolarce u Školu plivanja s Medosportom na zagrebačke Bazene Svetice.

Vožnja je za nas koji smo izvan Zagreba prilično zahtjevna, ali veselje koje nosi cilj dokazuje da „gdje ima volje, ima i načina“. Tako nam je između inih vrijeme kratio i Potjeh tražeći istinu u svojoj audio verziji.

Put nas je vodio najdužom ulicom, Ilicom, preko Trga bana J. Jelačića, zelenim valom, Zrinjevcem  sve do Maksimirskog stadiona i natrag do ušća rijeke Krapine u Savu i uz rub Medvednice do podno sljemenskog Crvenog spusta.  I tako cijeli tjedan.

Temperature zraka su se popele prilično visoko, pa je osvježenje u bazenu bilo taman. Nekima čak i previše. A  i skakanje u vodu je bilo dozvoljeno. Prava priprema za ljeto.

Odlazak na plivanje je puno više od učenja same tehnike plivanja  i održavanja na vodi. Vježbamo samostalnost u spremanju ruksaka za bazen, stavljanje kape za plivanje, brzo svlačenje i oblačenje, sušenje kose, brigu o vlastitim (mokrim) stvarima, strpljivo čekanje u redu i  maštanje o ručku.

Pripremila:

Nikolina Vidović, zdr. voditelj