AKTIVNOSTI ZA PREDŠKOLCE ZA RAZDOBLJE OD 25. DO 29. SVIBNJA 2020.

VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA!!
20 svibnja, 2020
AKTIVNOSTI ZA DJECU OD 5. DO 7. GODINE ZA RAZDOBLJE OD 25. DO 29. SVIBNJA 2020.
25 svibnja, 2020
VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA!!
20 svibnja, 2020
AKTIVNOSTI ZA DJECU OD 5. DO 7. GODINE ZA RAZDOBLJE OD 25. DO 29. SVIBNJA 2020.
25 svibnja, 2020

AKTIVNOSTI ZA PREDŠKOLCE ZA RAZDOBLJE OD 25. DO 29. SVIBNJA 2020.

Svjetski dan sporta obilježava se svake posljednje srijede u mjesecu svibnju. Poznato je da je sport vrlo važan za očuvanje psihičkog i fizičkog zdravlja. Obilježavanje ovog velikog sportskog dana prilika je za bavljenje sportom i sportskom rekreacijom kojom ljudi diljem svijeta iskazuju svoj pozitivni stav prema tjelesnoj aktivnosti i aktivnom i zdravom načinu života. Ovaj tjedan za djecu smo pripremile niz aktivnosti na temu sporta i rekreacije.

JEZIČNE IGRE

1. Sportska torba

Potrebno:

  • torba
  • predmeti poput čarapa, lopte, boca s vodom

Postupak: Stavite predmete u torbu. Opišite djetetu jedan od predmeta. Dijete pogađa što je u torbi. Predmet koji je pogođen vadi se iz torbe. Kada su svi predmeti izvađeni iz torbe, dijete zatvara oči. Vratite jedan predmet u torbu. Dijete otvara oči i otkriva koji predmet je uklonjen.

Ovom igrom dijete širi vokabular i pamćenje te se potiče razvoj logičkog mišljenja.

2. Dodavalica

Potrebno:

  • Lopta

Cilj: Aktivizacija i proširivanje vokabulara, razvoj slušnog pamćenja, koordinacija pokreta i govora.

Igra: Zajedno s djetetom odaberite neki glas i prisjećajte se riječi koje imaju taj glas u početnoj poziciji. Zatim bacite djetetu loptu, a ono mora izgovoriti riječ na zadani glas i odmah vam vratiti loptu.

Primjer: Bacite djetetu loptu i recite A. Dijete treba loptu uhvatiti i reći na primjer auto.

 

ZADACI ZA RAZVOJ VIZUALNE PERCEPCIJE, KONCENTRACIJE I PAŽNJE KOD DJECE

Ovaj zadatak služi kao vježba za orijentaciju, koncentraciju te vizualnu percepciju.

 

 

 

 

 

 

 

VJEŽBE SIMETRIJE

Neka dijete preslika oblik s lijeve strane na desnu kako bi dobili simetričnu sliku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neka dijete oboji prazni predložak kao na ovim zadanim primjerima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRAFOMOTORIČKE VJEŽBE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RAZVOJ PREDMATEMATIČKIH VJEŠTINA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IGRA “TKO PRVI ZAOKRUŽI LOPTE”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potreban materijal: bojice ili flomaster, igrača kocka

Postupak: isprintajte sliku za svakog igrača. Na slici je šest stupaca, a u svakom stupcu je 6 nogometnih lopti. Potrebna je igrača kocka i  bojice/flomaster. Igrači naizmjenično bacaju kocku. Npr. prvi igrač baca kocku i dobije broj 1 na kocki, tada on treba zaokružiti jednu loptu u prvom stupcu, zatim baca sljedeći igrač. Pravilo je da svaki dobiveni broj na kocki može igrač zaokružiti samo jednom. Pobjednik igre je onaj tko prvi zaokruži sve brojeve tj. lopte.

 

 

 

 

 

 

 

LIKOVNA AKTIVNOST – IZRADI REKETE ZA DODAVANJE BALONOM

Ova likovna aktivnost je i zabavna i praktična! Izradite s djetetom vlastite rekete za dodavanje koji će kasnije služiti za sate i sate zabavne tjelesne aktivnosti!

POTREBAN MATERIJAL:

  • Papirnati tanjuri
  • Štapići
  • Ljepilo
  • Flomasteri/bojice/tempera
  • Balon

POSTUPAK: Ljepilom pričvrstite štap na tanjur. Neka dijete oslika tanjure po želji. Napušite balon i zabavna igra dodavanja može početi!

 

Tekst pripremile odgojiteljice: Vesna Kartuš, Stela Bandula i Anita Lolić.