Dan ružičastih majica – protiv vršnjačkog nasilja

Složna obitelj – kazalište Produkcija Z
22 veljače, 2019
Fašnik u DV Kapljica
7 ožujka, 2019
Složna obitelj – kazalište Produkcija Z
22 veljače, 2019
Fašnik u DV Kapljica
7 ožujka, 2019

Dan ružičastih majica – protiv vršnjačkog nasilja

Odgojna skupina Pčelice obilježila je Dan ružičastih majica (Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja). Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Nasilje, bilo kojeg oblika, nema opravdanje i kao takvo nema mjesta u društvu pa tako ni u našem vrtiću.

 

 

 

 

 

 

 

 

Djeca su najvitalniji dio zajednice i naša zadaća, ali i dužnost da im osiguramo sigurno i bezbrižno djetinjstvo. Pridruži se i ti i reci NE! Nasilje nije cool i ti to jako dobro znaš. Ne boj se biti iznimka među vršnjacima i ustati protiv nasilja. U tebi leži snaga i hrabrosti i te dvije divne vrline tjeraju te da pošalješ samo jednu poruku – NASILJE PRESTAJE OVDJE!