Izlet na posjed Contessa i posjet dvorcu u Ozlju

Izlet na posjed Contessa i posjet akvariju Aquatika
30 svibnja, 2019
DV Kapljica na Danima Bistre
19 lipnja, 2019
Izlet na posjed Contessa i posjet akvariju Aquatika
30 svibnja, 2019
DV Kapljica na Danima Bistre
19 lipnja, 2019

Izlet na posjed Contessa i posjet dvorcu u Ozlju

U sklopu završnog izleta naših predškolaca ( odgojne skupine Ribice i Pužići ), u utorak, 4. lipnja 2019. posjetili smo dvorac u Ozlju i posjed Contessa.  Prekrasan ozaljski krajolik i impozantan dvorac u kojeg smo ušli preko velikog drvenog mosta ostavili su jak dojam na sve nas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzej koji se proteže kroz cijeli 2. kat dvorca krije mnogo starih stvari koje nam je naš vodič, grof Filip zanimljivo predstavio. Kule, žitnica i još mnogo soba za istraživanje, s pričama i legendama. U tajnim prolazima ispod dvorca možda se još uvijek krije zmaj koji čuva blago.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na posjedu Contessa dočekali su nas grofovi i grofice koji su za nas priredili niz zabavnih aktivnosti kao što su kostimiranje u princeze i vitezove u sobi za bal, upoznavanje s dvorskim bontonom, razgledavanje 300 g. stare kurije, pričanje zanimljivih legenda i priča, ručak na dvoru, druženje s konjima piknik i igra na dvorištu.