Suradnja DV Kapljica i ZOO vrta Zagreb

Preporuka Ministarstva zdravstva – Koronavirus
2 ožujka, 2020
Projekt „Zdrava prehrana”
6 ožujka, 2020
Preporuka Ministarstva zdravstva – Koronavirus
2 ožujka, 2020
Projekt „Zdrava prehrana”
6 ožujka, 2020

Marija Starčević, edukatorica Zoološkog vrta grada Zagreba koja je djeci diljem zemlje poznata po zanimljivim pričama o životinjama u emisijama Idemo u Zoo i Baby Zoo na RTL Kockici, u četvrtak, 20. veljače 2020. posjetila je odgojno-obrazovnu skupinu Iskrice. Razlog posjeta je projektni rad djece iz istoimene skupine vezan uz život Eskima i polarnih životinja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukatoricu Zoološkog vrta Mariju Starčević ugodno je iznenadilo znanje djece o životinjama Sjevernog i Južnog pola, te znatiželja da o njima doznaju nešto više. Djeci je zato ispričala mnoštvo zanimljivosti. Otkrila im je, među ostalim, kako po ušima razlikovati tuljane od nekih sličnih životinja poput morskih lavova, kako po šarama na perju raspoznati mušku od ženske polarne sove te kako polarna lisica tijekom godine mijenja boju. Zajedno sa edukatoricom kroz razgovor izrađivali su maske polarnih životinja. Pritom je svatko birao masku željene životinje. Netko je poželio masku polarnog medvjeda, a netko morža. Veselo i poučno druženje Iskrice su okrunile izradom voćne poslastice u obliku pingvina koje su sami izradili od banane i čokolade.