Tečaj obuke neplivača

Izlet u Zaboky selo
16 svibnja, 2018
Prvi put u vrtiću ili jaslicama – adaptacija
31 kolovoza, 2018
Izlet u Zaboky selo
16 svibnja, 2018
Prvi put u vrtiću ili jaslicama – adaptacija
31 kolovoza, 2018

U suradnji s plivačkim klubom Olimp – Zabok i ove pedagoške godine u termama Tuhelj organiziran je tečaj obuke neplivača za svu djecu s navršenih 5 godina. Osnovni cilj obuke neplivača je naučiti dijete plivati ne inzistirajući na plivačkoj tehnici. Program se provodio 10 dana, od 7. do 18. svibnja 2018., po sat vremena, a sadržavao je:

– testiranje inicijalnog stanja,

– rad na suhom,

– igre u vodi,

– plovnost u dinamičkom i statičkom položaju,

– finalno testiranje.

Kroz desetodnevni program djeca su naučila: disati u vodi, plutati na trbuhu i leđima, roniti, skakati na noge te osloboditi se straha od vode. Na kraju programa sva djeca su dobila diplomu sa ocjenom završnog testiranja.