Radionica ”Pranje ruku”

Razvoj kompetencija za cjeloživotno učenje – predškolska skupina “Zvjezdice”
10 ožujka, 2020
VAŽNO: UPUTE O OBUSTAVI RADA DJEČJEG VRTIĆA KAPLJICA
13 ožujka, 2020
Razvoj kompetencija za cjeloživotno učenje – predškolska skupina “Zvjezdice”
10 ožujka, 2020
VAŽNO: UPUTE O OBUSTAVI RADA DJEČJEG VRTIĆA KAPLJICA
13 ožujka, 2020

Radionica „Pranje ruku” primarno je imala cilj educirati djecu o važnosti higijene ruku i općenito zdravim navika, budući da je upravo pravilno i redovito pranje ruku najjednostavnija i najjeftinija metoda sprječavanja širenja mnogih zaraznih bolesti koje se mogu prenijeti nedovoljno čistim rukama.

Djeca su prvo slušala što je to prljavština, kako i gdje možemo zaprljati ruke, zašto ih moramo prati, kada se peru i što koristimo kod pranja ruku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uz učenje pravilne tehnike pranja ruku, djeca su uživala u interaktivnoj igri „prenošenja čokoladnih bakterija“, a koja se odvijala na način da je svakom dijetu namazana jedna ruka kakaom. Djeca su se namazanom rukom primila za čistu ruku, te su na taj način vidjeli kako se brzo prenose bakterije i ostale prljavštine.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kroz igru i zabavu djeci se ukazalo na važnost pranja ruku svakog pojedinca jer se prljavština vrlo lako prenosi s prljavih ruku na one čiste.

 

Pripremio: Ante Tandara, zdravstveni voditelj